Kuchnia to jedyne pomieszczenie w domu, gdzie funkcjonalność jest stawiana na pierwszym miejscu. Jest to miejsce wybitnie użytkowe, zatem jego zaplanowanie zgodnie z zasadami ergonomii ma kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania kuchni.

Trójkąt roboczy – złota zasada projektowania kuchni

Złota zasada projektowania przestrzeni kuchennej uwzględnia ustawienie trzech głównych elementów wyposażenia kuchni: lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej/ piekarnika. Powinny one być rozmieszczone tak, by tworzyć wierzchołki trójkąta. Zalecane odległości między poszczególnymi sprzętami to:

– między zlewozmywakiem a kuchenką: 120- 210 cm
– między kuchenką a lodówką: 120- 270 cm
– między lodówką a zlewozmywakiem: 120- 210 cm

Dzięki zachowaniu optymalnych odległości, zachowana jest swoboda ruchu, a jednocześnie poprawiony jest komfort pracy i nie ma konieczności pokonywania zbędnych odległości podczas przygotowywania posiłku. Aby móc zastosować regułę trójkąta w każdym pomieszczeniu kuchennym, doskonałym rozwiązaniem są meble na zamówienie do kuchni.

Kuchnia zaplanowana na miarę

Najczęściej wybieranym, a zarazem najbardziej praktycznym modelem zagospodarowania przestrzeni kuchennej są blaty robocze i szafki, łączące sprzęty kuchenne. Najczęściej całość ma konfigurację litery L, przylegając do dwóch prostopadłych ścian. W małych mieszkaniach często kuchnia jest otwarta na salon i oddzielona od niego wyspą. Wtedy ważne jest zachowanie odległości minimum 120 cm między wyspą a meblami przyściennymi.

Koszt wykonania mebli na wymiar jest przeważnie wyższy niż mebli modułowych, kupowanych w sklepach meblowych. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą sumą pieniędzy, rozwiązaniem może się okazać pożyczka na 30 dni. Firmy pożyczkowe oferują elastyczne warunki pożyczek, a jeśli dobrze poszukamy, możemy trafić na taką, która nowym klientom oferuje pożyczkę za 0zł, dzięki czemu będziemy musieli oddać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Meble projektowane na wymiar pozwalają optymalnie zagospodarować przestrzeń, uwzględniając wszelkie wnęki, lokalizację instalacji gazowej i elektrycznej, ciągów wentylacji. To także możliwość zaprojektowania wysokości blatów roboczych na optymalnej dla użytkownika wysokości, co znacznie zwiększa komfort pracy w kuchni. Ogromna dowolność funkcjonalna i estetyczna, jaką dają meble na zamówienie do kuchni, pozwala stworzyć piękny i funkcjonalny zakątek do gotowania i wspólnie spędzonych chwil przy stole.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s